O projektu - Dětem

Začít s golfem je tak snadné

Pojď si s námi zkusit golf. Láká tě to?

Tvým cílem je dopravit míček z odpaliště do jamky na co nejméně úderů. Je to snadné? Možná, proto ti cestu do jamky budou komplikovat různé překážky - voda, písek, stromy nebo vysoká tráva, ve které se míček občas schová.

Golf je hra, při které se musíš spolehnout sám na sebe. Když nejlépe ze všech zvládneš všechny nástrahy hřiště, vyhrál jsi.

Udělej s námi své první golfové krůčky:

1

Vyzkoušej si hned patování!

Patování je jediný úder, kdy míč neletí vzduchem, ale běží po jamkovišti k jamce. Pojď si ho s námi hned vyzkoušet. Představ si, že tvé tělo vytvoří kyvadlové hodiny. Tvá hlava a spodní část těla jsou v klidu. Mírně se předkloň, sepni prsty a natáhni ruce směrem dolů. Klidně a stejnoměrně kývej pažemi sem a tam, jako kyvadlo na hodinách. Zbytek těla drž v klidu. A teď už znáš celé tajemství patování.

2

Co víš o golfu?

Odpověz na naše tři otázky:

Jakou plochu na hřišti nenajdeš?
Co to je driving range?
Co se skrývá pod pojmem týčko?
3

Instagram

Máš svůj účet na této sociální síti? Přidej se mezi nás a sdílej s námi své zážitky. Náš účet spojuje děti, jako jsi ty. Naším cílem je bavit se sportem.
#seskolounagolf

A pokud na svůj profil přidáš ukázku, jak ses naučil patovat podle našeho návodu, a přidáš hashtag #seskolounagolf, tak pro tebe máme i malý dárek.detem2
turnaj_5
turnaj_3
turnaj_4