Golfový turnaj základních školZákladním školám, které profitují z blízkosti golfového hřiště a využijí tuto příležitost pro začlenění výuky golfu do svého školního výukového programu, nabízíme sportovní klání, které svojí formou umožňuje nejen porovnání výkonnosti žáků, ale především setkání se s dalšími účastníky projektu.

Společně na jednom hřišti

Turnaje základních škol se mohou zúčastnit žáci 3. - 5. ročníků prvního stupně, kteří navštěvují volitelný předmět "Výuka golfu" na své škole. Systém hry je uzpůsoben tak, aby body svému týmu přinesli i úplní golfoví začátečníci.

Společné setkání dětí, učitelů a ředitelů škol probíhá pravidelně na začátku červnového měsíce a je vrcholem školní golfové sezóny.12. - 13. června 2023

Připravujeme již pátý ročník turnaje základních škol. Program turnaje je rozdělen do dvou dní. Po příjezdu čeká jednotlivé týmy odpolední trénink, slavnostní večeře a rozlosování týmů do jednotlivých soutěžních dvojic. Od časného rána druhého dne probíhá samotná soutěž, která je zakončena vyhlášením vítězů.


Jednotlivé týmy jsou v průběhu soutěže doprovázeny pedagogickým dozorem jiné školy, to zaručuje maximální možnou zpětnou vazbu pro jednotlivé účastníky vzdělávacího procesu.

Týmová soutěž

Princip turnaje je založen na běžných principech soutěže družstev. Formát hry Texas-scramble při hře na 6 jamek umožňuje vytvořit týmy, kde nadanější žák pomáhá začínajícímu hráči k lepšímu výkonu. O celkovém vítězi turnaje výrazně rozhodují dovednostní soutěže, které mají žáci možnost trénovat v hodinách přímo na škole:

  • Puttování na vzdálenost 1 m
  • Puttování na vzdálenost 3 m
  • Puttování na vzdálenost 10 m
  • Chip na vzdálenost 15 m
  • Pitch na vzdálenost 20 m
  • Plná rána na vzdálenost 50 m do kružnice o průměru 10 m
turnaj_3
turnaj_4
turnaj_5
turnaj_6